2025- yilning 11- fevral kuni Statistika agentligida joriy yilning 3–6- fevral kunlari Xalqaro valyuta jamgʻarmasining Kavkaz, Markaziy Osiyo va Mo‘g‘uliston davlatlari uchun salohiyatni rivojlantirish mintaqaviy markazi tomonidan Qozog‘istonning Olmaota shahrida “Gender tengsizligi va makroiqtisodiy natijalarga asoslangan siyosatni ishlab chiqish” mavzusida tashkil etilgan seminar natijalari yuzasidan taqdimot o‘tkazildi.
Taqdimotda ushbu seminarda ishtirok etgan Demografiya, mehnat va gender statistikasi boshqarmasi Mehnat statistikasi ko‘rsatkichlarini shakllantirish bo‘limi bosh mutaxassisi Baxtiyor Zokirov olgan bilim va koʻnikmalarini agentlik xodimlariga yetkazdi.
Shuningdek, tadbir davomida mavzu yuzasidan fikr-mulohazalar almashinib, qatnashchilarni qiziqtirgan savollariga atroflicha javob berildi.